21300 €
5500 m2
130 m2
Korttelin reunatontti rauhallisella Pihtiputaan Rikkajärvellä
Tältä korttelin reunimmaiselta tontilta avautuu maisemat rauhallisen ja tunnelmallisen Rikkajärven yli. Loivasti rantaa kohti laskeutuvalta tontilta on helppo löytää rakennuksille hyvät rakennuspaikat. Rikkajärven tonttien erikoispiirteenä on isot siirtolohkareet, jotka luovat sopivaa tunnelmaa, eivätkä kuitenkaan merkittävästi vaikuta rakentamiseen. Tontin puusto on järeää kuusimetsää. Tontin loivasti syvenevä ja kovapohjainen ranta sopii hyvin myös lasten uimapaikaksi. Tämä tontti on valmiiksi lohkottu, joten ostaja välttyy määräalan lohkomiskustannuksilta. Tälle tontille on mahdollista neuvotella myös lisämaan ostosta – kysy lisää tonttia myyvältä kiinteistönvälittäjältä!
Lähimmät palvelut sijaitsevat Pihtiputaan ja Keiteleen taajamissa noin 30 kilometrin ajomatkan päässä. Pihtiputaan kunnan alueelta löytyy kattavasti esimerkiksi kalastusmahdollisuuksia.
Tämän tontin lähistöllä on myös muita liitteenä olevan kaavakartan mukaisia rakennuspaikkoja.
Lisätietoja tästä ja muista UPM Bonvestan tonteista saat kohdetta myyvältä kiinteistönvälittäjältä, jonka yhteystiedot löytyvät tämän sivun alareunasta.
Ympäristö
- Pihtipudas https://www.pihtipudas.fi/
- Keitele https://www.keitele.fi/
- Lomaseutu https://www.lomaseutu.fi/
Harrastukset
- Kalastuspaikat http://www.kalapaikka.net/kalastus_pihtipudas.asp